kontserdid
Anna-Liisa Bezrodny (viiul)
Maksim Štšura (klaver)
Anna-Liisa Eller (kannel)
–
Silvia Ilves (tšello)
Marcel Johannes Kits (tšello)
Jaani Helander (tšello, Soome)
Jaan Ots (klaver)
Anna Katarina Tralla (viiul)
Uku Toots (viiul)
Aleksandra Maria Tralla (tšello)
Maali Toots (tšello)
–
Linda-Anette Verte (viiul)
Liis Jürgens (harf)
–
Meelis Orgse (barokkviiul)
–
Maria Goršenina (viiul)
Kirill Ogorodnikov (kitarr)
Triinu Piirsalu (viiul)
Andres Kaljuste (vioola)
Indrek Leivategija (tšello)
Anna-Liisa Bezrodny (viiul)
Maksim Štšura (klaver)
Jaani Helander (tšello, Soome)
Jaan Ots (klaver)
Meelis Orgse (barokkviiul)
Anna-Liisa Eller (kannel)
Anna Katarina Tralla (viiul)
Uku Toots (viiul)
Aleksandra Maria Tralla (tšello)
Maali Toots (tšello)
Maria Goršenina (viiul)
Kirill Ogorodnikov (kitarr)
Silvia Ilves (tšello)
Marcel Johannes Kits (tšello)
Linda-Anette Verte (viiul)
Liis Jürgens (harf)
Triinu Piirsalu (viiul)
Andres Kaljuste (vioola)
Indrek Leivategija (tšello)

Maria Goršenina on omandanud bakalaureuse- ja magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Mari Tampere-Bezrodny viiuliklassis. Lisaks on ta täiendanud end meistrikursustel Saksamaal ja Prantsusmaal.
Käesoleval ajal töötab ta Rahvusooper Estonia kontsertmeistrina (II kontsertmeister, al. dets. 2020 asendajana I kontsertmeister).
Maria on solistina esinenud Rahvusooper Estonia ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestrite ees. Hiljuti on ta üles astunud kvartetis New Moon ja Eesti Sinfonietta liikmena. Külalisena on ta mänginud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, Pärnu Linnaorkestris ja Narva Sümfooniaorkestris, kus ta on olnud ka kontsertmeister.
Maria on olnud tegev ka viiuliõppejõuna Tallinna Rahvusvahelises Koolis (International School Tallinn).

Kirill Ogorodnikov on Eesti uuema põlvkonna kitarrist, kelle tegevus hõlmab nii kontserte solistina ja ansamblistina kui ka laialdast pedagoogitööd erinevates õppeasutustes ja meistrikursustel. Tema repertuaari kuuluvad originaalteosed ja transkriptsioonid barokist kaasaegse muusikani. Eesti heliloojad René Eespere ja Lauri Jõeleht on talle pühendanud teosed, millest ta on teinud ka esiettekanded.
Kitarrimänguga alustas ta Ahtme Kunstide Koolis ja jätkas oma õpinguid Georg Otsa nimelises Muusikakoolis Tiit Petersoni juures. Ta on on omandanud bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Heiki Mätliku juhendamisel ja magistrikraadi mainekas Kölni Muusikakõrgkoolis prof. Gerhard Reichenbachi kitarriklassis.
Kirill on rahvusvaheliste konkursside laureaat (Tallinna rahvusvaheline kitarrikonkurss ja Gitarrenfestival Gevelsberg Saksamaal) ja esinenud mitmetel festivalidel nii Eestis kui väljaspool (Fiesta de la Guitarra, Pärnu Kitarrifestival, Viljandi Vanamuusika Festival, Tango Port Tallinn, SaitenReise Gitarrenfestival jt). Ta on soleerinud ka orkestri ees, esitades koos Pärnu Linnaorkestriga Heitor Villa-Lobose kitarrikontserdi (2010) ja Gennadi Tanieli kitarrikontserdi (2020, maailma esiettekanne). Ta on esinenud Tallinna Kitarrikvarteti, Ansambel U:, YXUS Ensemble´ jt. ansamblite koosseisus.
Alates 2015. a. annab ta igal hooajal kontserte ansambli Duo Telluur liikmena. Harvaesineva pillikooslusega duo (inglissarv, kitarr) on nüüdseks esinenud Eestis, Itaalias, Saksamaal ja Venemaal; 2020. a. ilmus ka duo debüütplaat “Evening Mosaic”.
Osta plaate:
Eesti Muusika Infokeskus

Tšellist Silvia Ilves sai esimesed muusikatunnid kaheaastasena oma emalt ning alustas kuueaastaselt tšelloõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Mart Laasi juures. Ta jätkas pärast gümnaasiumi lõpetamist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Peeter Paemurru, Henry-David Varema ja Marko Ylöneni juhendamisel.
Silvia on regulaarselt esinenud Eesti Interpreedide Liidu, Eesti Kontserdi, kontserdiagentuuri Uus Kontsert jt. korraldajate kontserdisarjades ning on ka armastatud elektritšellist meelelahutusmaailmas. Ta tegutseb nii solistina, kammermuusikuna kui ka orkestrandina ning teeb koostööd artistidega nagu Age Juurikas, Marcel Johannes Kits, Paul Neitsov, Rein Rannap jpt. Alates 2017 a. on ta Kristjan Järvi asutatud Absolut Ensemble´I liige. Silvia on esinenud ka solistina ERSO ees Neeme Järvi juhatusel, esitades P. I. Tšaikovski ja H. Elleri teoseid. Alates 2015 a. on ta töötanud ERSO koosseisus ning mängib ka Eesti Sinfonietta (al. 2013) ja Põhjamaade Sümfooniaorkestri (al. 2015) koosseisudes.
Laiemale avalikkusele on Silvia tuntud ka ansambli “The Ilves Sisters” kaudu, mille koosseisus on ta andnud arvukaid kontserte üle Eesti. 2016. a. andis ta koos oma pianistist õe Liidia Ilvesega välja plaadi pealkirjaga „Ilves Sisters` Classical Favourites“.
Silvia on saavutanud auhinnalisi kohti mitmetel konkurssidel, näiteks II preemia Eduard Tubina nimelisel Keelpillimängijate Konkursil (2015), II preemia ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia eripreemia telekonkursil „Klassikatähed“ (2016) ning 2. preemia ja arvukalt eripreemiaid rahvusvahelisel Artur Kapi nimelisel Konkursil (2019).

Marcel Johannes Kits on üks väljapaistvamaid Eesti noorema põlvkonna interpreete. Ta on võitnud I preemia Johannes Brahmsi nimelisel konkursil Austrias (2016) ning I preemia George Enescu nimelisel konkursil Rumeenias (2018). Aastal 2019 jõudis ta Saksamaal maineka ARD konkursi semifinaali. Ta on saavutanud I koha nii ETV telekonkursil “Klassikatähed” (2013) kui ka Eesti keelpillimängijate konkursil (2015).
Marcel on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri juures ja Mart Laasi käe all ning Trossingeni Muusikaülikoolis prof. Francis Goutoni juurde. Praegusel ajal jätkab ta oma õpinguid Berliini Kunstiülikoolis prof. Jens Peter Maintzi tšelloklassis.
Augustis tegi ta 2020 debüüdi festivalil Young Euro Classic Berliini Konzerthausi saalis ja festivalil Festspiele Mecklenburg-Vorpommern. Käesoleval hooajal esines ta ka solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri ja Pärnu Linnaorkestri ees. Aastatel 2016-2018 osales ta Deutsche Stiftung Musiklebeni kammermuusika CD-de salvestamisel. Käesoleval ajal on ta klaveritrio Trio ’95 ja keelpillikvarteti M4GNET liige.
Ta soleerinud Peterburi Sümfooniaorkestri, Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri, Jeruusalemma Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Müncheni Kammerorkestri, Moskva Riikliku Kammerorkestri, Iisraeli Sümfooniaorkestri jt. ees ning esinenud mainekates kontserdisaalides nagu näiteks Berliini Konzerthaus, Peterburi Filharmoonia suur saal, Hamburgi Elbphilharmonie suur saal, Berliini Filharmoonia, Boulez Saal jpt.
Marcel mängib Francesco Ruggeri 1674. aastal Cremonas valmistatud tšellol ja kasutab Prantsuse meistri Victor Fétique’i umbes 1900. aastal valmistatud poognat. Nii pilli kui poogna on tema kasutusse andnud Saksa fond Deutsche Stiftung Musikleben.

Anna-Liisa Bezrodny on rahvusvaheliselt tunnustatud viiulisolist ja -õppejõud. Ta on astunud üles selliste orkestrite ees nagu Philharmonia Orchestra, Zürichi Kammerorkester, Gewandhaus Leipzig, Helsingi Filharmoonia Orkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester jpt. Ta on esinenud maailmakuulsates saalides nagu Moskva Konservatooriumi suur saal, Peterburi Filharmoonia suur saal, Royal Festival Hall, Cadogan Hall, Barbican ja Wigmore Hall, Konzerthaus Berlin, Philharmonie Köln, jpt. Solistina on ta koostööd teinud dirigentitega nagu Sir Colin Davis, Leif Segerstam, Paavo Järvi, Olari Elts, Eri Klas, Nikolai Aleksejev, Arvo Volmer, Paul Mägi, Tibor Boganyi jt. Viiulimängu õppimist alustas Anna-liisa dots. Ivi Tiviku juures ning jätkas põhiliselt oma vanemate, prof. Igor Bezrodny ja prof. Mari Tampere-Bezrodny õpilasena. Hiljem on ta õppinud ka Y. Neamani, K. Smietana ja J. Glickmani juures. Ta on omandanud magistrikraadi Sibeliuse Akadeemias, Helsingis ja Guildhalli Muusika- ja Teatrikoolis Londonis. Talle on omistatud prestiižikas Guildhalli Muusika- ja Teatrikooli kuldmedal, mille on varasemalt võitnud sellised kuulsused nagu Bryn Terfel, Tasmin Little ja Jaqueline Du Pré. Lisaks on Anna-Liisa pälvinud preemiaid rahvusvahelistel konkurssidel, näiteks II preemia J. Brahmsi nimelisel konkursil Austrias ja III preemia J. Heifetzi nimelisel konkursil Leedus. Ta on lindistanud teiste hulgas Klassikaraadiole ja ETV-le, BBC 3-le ja YLE-le. Aastal 2010 ilmus tal koostöös pianist Ivari Iljaga CD plaadifirmale ALBA Records; samal aastal valmis ka Eino Tambergi viiulikontserdi CD koostöös Mihkel Kütsoni ja Vanemuise Sümfooniaorkestriga. Hiljuti salvestas Anna-Liisa DVD plaadifirmale ERP Records. DVD on pühendatud tema isale, maailmakuulsale viiuldajale ja dirigendile Igor Bezordnyle.
Anna-Liisa mängib käesoleval ajal Amati viiulil, mis on talle laenatud Soome Kultuurifondi poolt.

Indrek Leivategija on käesoleval ajal Bambergi Sümfooniaorkestri tšellorühma teine kontsertmeister ning samas rollis sage külaline paljudes teistes Saksamaa tipporkestrites (Leipzigi Gewandhaus-orkester, Edela-Saksa Raadio Sümfooniaorkester Stuttgardis, Baieri Ringhäälingu Sümfooniaorkester jt). Oma põhitöö kõrvalt tegeleb Leivategija aktiivselt õppejõu, solisti ja kammermuusikuna ning esineb tihti festivalidel nii Euroopas kui ka väljaspool. Lisaks juhendab ta Saksa Rahvusliku Noorteorkestri ja Bambergi Sümfooniaorkestri Akadeemia tšelliste ning õpetab Elleri-nimelises Tartu Muusikakoolis “Elleri Akadeemia” programmi raames.
Indrek alustas tšelloõpinguid viieaastaselt Elleri-nimelises Tartu Muusikakoolis Reet Metsa tšelloklassis, mille lõpetas 2005. aastal. 2005/2006 tudeeris ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema juhendamisel, suundudes seejärel Saksamaale, kus lõpetas 2013. aastal Müncheni Muusika- ja Teatrikõrgkooli magistrantuuri prof Wen-Sinn Yangi tšelloklassis. Selle kõrval täiendas ta end Itaalias Fiesole Muusikakoolis Natalia Gutmani juures.
Ta on osalenud arvukatel konkurssidel nii Eestis kui võõrsil, kus on pälvinud mitmeid preemiaid. Ta on teinud salvestisi Eesti Rahvusringhäälingule, Baieri Ringhäälingule ja Saksa Raadiole. 2008–2010 töötas Indrek Leivategija Baieri Ringhäälingu Sümfooniaorkestris.

Maksim Štšura on Eesti pianist, helilooja ja akadeemik. Ta on omandanud bakalaureusekraadi cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Ivari Ilja klaveriklassis ning magistrikraadi ja artistidiplomi Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis prof. Gordon Fergus-Thompsoni klaveriklassis. Aastal 2020. kaitses Maksim RCM’is doktoritööd teemal „Translating Twenty-First-Century Orchestral Scores for the Piano: Transcription, Reduction and Performability“.
Maksim on esinenud Eestis, Soomes, Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias, Austrias, Hollandis, Venemaal ning paljudes Suurbritannia kontserdisaalides. Ta on teinud solistina koostööd orkestritega nagu Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester, Narva Linnaorkester, jt ning teinud koostööd dirigentidega nagu Vello Pähn, Nikolai Aleksejev, Paul Mägi, Jüri Alperten, Aleksandr Titov, Anatoli Štšura, Mihhail Gerts ja Risto Joost. Ta on esinenud mitmetel festivalidel, näiteks Deal, St. Magnus ja Brighton Festival Inglismaal, Pärnu Muusikafestival, Rahvusvaheline Mravinski nimeline Muusikafestival, “Klaver” jpt. Ta on pälvinud tunnustust paljudel konkurssidel, sh I preemia Rahvusvahelisel Chopini-nimelisel noorte pianistide konkursil Narvas (2000) ja I preemia VII Eesti pianistide konkursil (2008). Samuti on ta on 2013. aasta Suurbritannia Kolledživahelise Beethoveni konkursi võitja.
Aastal 2012 moodustatud Foyle-Štšura Duo võitis 2015. aastal Salieri–Zinetti rahvusvahelise kammermuusika konkursi ja Euroopa Beethoveni Klaverühingu duode konkursi. Muusikud on esinenud kuulsates saalides nagu Concertgebouw Amsterdamis ja Wigmore Hall Londonis, samuti Cervantino festivalil Mehhikos ning New Yorgi kammermuusika festivalil. 2018–19 hooajal ilmusid duo debüütplaadid: The Great War Centenary Hollandi plaadifirma Challenge Records’i jaoks ning Penderecki and Lutosławski viiuli ja klaveri koguteosed Suurbritannia plaadifirma Delphian Records’i jaoks. 2020. aastal ilmus duolt esimene plaat Challenge Records’i jaoks lindistatud Beethoven sonaatide tsüklist. Lindistused on saanud kriitikute heakskiidu sellistes väljaannetes nagu BBC Music Magazine ja Gramophone.
Osta plaate:

Jaani Helander on soome tšellist, kelle aktiivne kontserttegevus hõlmab esinemisi nii solisti kui kammermuusikuna. Pärast õpingute lõppu Sibeliuse Akadeemias Martti Rousi tšelloklassis on ta olnud Helsingi Filharmoonia Orkestri liige. Käesoleval täiendab ta ennast Natalia Gutmani juures Firenzes, Scuola di Música di Fiesole.
Ta on võitnud II preemia Turu Tšellokonkursil (2010) ja I preemia ISA Festivali keelpillikonkursil Austrias. Soomes on ta esinenud solistina n. Turu Filharmoonia Orkestri, Joensuu Linnaorkestri ja Hämeenlinna Linnaorkestri ees ning soleerinud ka Austrias kammerorkestri Spirit of Europe ees.
Kammermuusikuna on ta esinenud mitmetel festivalidel nii Soomes kui ka mujal, näiteks iPalpiti Ameerika Ühendriikides ja Nafplion Kreekas. Koos viiuldaja Kreeta-Julia Heikkilä ja pianist Jaan Otsaga kuulub ta klaveritrio TEOS koosseisu. Ta on soolotšellistina osalenud Helsinki ja Tampere Filharmoonia Orkestrite ja rahvusvahelise iPalpiti Orchestra töös.
Jaani on teinud mitmetes erinevates stiilides muusikateostest seadeid kahele tšellole ning on väga aktiivne kaasaegse muusika esitaja. Lisaks kontserttegevusele on ta koos viiuldaja Kreeta-Julia Heikkiläga Helsingi Kammermuusika Festivali director ja kunstiline juht ning õpetab Sibeliuse Akadeemias, Helsingis.
Ta mängib 1914. a. valminud Vincenzo Postoglione tšellol, mille on talle laenanud Soome-Rootsi Instrumendifond.

Jaan Ots on Tallinnas sündinud pianist ja dirigent. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli klaveri ja trompeti erialal ning omandanud bakalaureusekraadi klaveri erialal Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias Mati Mikalai klaveriklassis. Ta on olnud edukas mõlemal erialal, võites preemiaid enam kui paarikümnel noortekonkursil Eestis ja väljaspool, sh I preemia noorte pianistide konkursil “Steinway&Sons” Hamburgis (2003) ja II preemia ning EMCY eripreemia noorte pianistide konkursil “Step towards mastery” Peterburis (2005).
Dirigendina on ta seisnud Jyväskylä Sinfonia, Lahti Sinfonia, Hamburger Camerata, ERSO, Pärnu Linnaorkestri, Narva Linnaorkestri ning Klaaspärlimäng Sümfonietta ees. 2017. aasta detsembris debüteeris ta Soome Rahvusooperis Tšaikovski balleti “Pähklipureja” ettekannetega. Ta on tegutsenud assistendina Soome Raadio Sümfooniaorkestri juures, Savonlinna Ooperifestivalil ning Kreeka Rahvusooperis. Alates 2017. aasta septembrist on ta ametis Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri dirigendina.Ta on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia magistrantuuri dirigeerimise erialal, juhendajateks Leif Segerstam ja Atso Almila. Oma õpingute käigus täiendas ta end vahetusüliõpilasena Pariisi Konservatooriumis (CNSM) ning osales Jukka-Pekka Saraste, Esa-Pekka Saloneni, Mikko Francki, David Zinmani, Thomas Sanderlingi ja Järvi Akadeemia meistriklassides.
Jaan on klaveritrio TEOS ning Frielinghaus Ensemble liige.

Meelis Orgse lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli Mare Teearu viiuliklassis ning õppis seejärel aastatel 1999–2004 Eesti Muusikaakadeemias Andrus Haava ja Urmas Vulbi käe all. Aastatel 2005–2009 jätkas ta õpinguid Helsingis Sibeliuse Akadeemias barokkviiuli erialal Kreeta-Maria Kentala ja viiuli erialal Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. Aastatel 2011–2015 täiendas ta end barokkviiuli erialal Breemeni Kunstide Kõrgkoolis professor Thomas Alberti käe all. Barokkviiuliga on ta osalenud Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilchi, Anton Stecki, Ann Wallströmi, Veronika Skupliku ja Irina Kisselova meistrikursustel.
Vabakutselise muusikuna lööb Meelis Orgse kaasa mitmesugustes vanamuusika koosseisudes Eestis, Soomes ja Saksamaal. Sageli mängib ta kontsertmeistrina ja esineneb solistina. Aastast 2000 mängib ta Tallinna Barokkorkestris ja ansamblis Corelli Consort ning 2002. aastast on osalenud Helsingi Barokkorkestri ja Soome Barokkorkestri töös. 2004–2012 töötas ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning aastaks 2007 valiti Euroopa Liidu Barokkorkestrisse. 2013–2015 mängis ta barokkorkestrites Bremer Ratsmusik ja La festa musicale Saksamaal. Ta on barokkansamblite Floridante (Eesti), Gli Affetti Freschi ja Ensemble Nylandia (Soome) ning Breemeni Barokkorkestri (Saksamaa) liige.
Alates 2015. aastast on Meelis Orgse barokkviiuli õppejõud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Anna-Liisa Eller (1988) on eesti kandlemängija, kes tegutseb käesoleval ajal aktiivselt nii solisti, ansamblisti kui ka õppejõuna ning õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias doktoriõppes prof. Imbi Tarumi ja prof. Toomas Siitani juhendamisel. Eelnevalt on ta omandanud magistrikraadi cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning täiendanud end Lyoni Kõrgemas Riiklikus Muusika ja Tantsu Konservatooriumis ja Trossingeni Muusikakõrgkoolis.
Anna-Liisa on esinenud arvukatel muusikafestivalidel Eestis, Leedus, Poolas, Hispaanias, Itaalias, Saksamaal, Austrias, Norras ja Prantsusmaal jm. Teda seob aktiivne koostöö ansambliga Supersonus; 2019 osales ta ka ansambli esikplaadi salvestamisel plaadifirmale ECM. Lisaks teeb Anna-Liisa regulaarselt koostööd ansamblitega Kapsberger, Oni Wytars, Vox Clamantis, Floridante, Rondellus jt.
Anna-Liisa muusikuteed on pärjanud mitmed auhinnalised kohad konkurssidel, näiteks esikohad rahvusvahelistel kandlekonkurssidel Vilniuses (2008) ja Helsingis (2011), millest viimasel ta pälvis ka Koistinen kantele eripreemia.
Lisaks kandlele esineb Anna-Liisa ka käsitrummidel, plokkflöötidel, torupillil ja psalteeriumil. Anna-Liisa Elleri erihuviks on kaasaegne muusika ja varajane muusika. Tema doktoritöö teema on “17. ja 18. sajandi instrumentaalmuusika kohandamisest Eesti kromaatilisele kandlele” ning ka Tallinna keelpillifestivalil esitab ta oma uurimustööga seonduvat repertuaari.

Viiuldaja Linda-Anette Verte on omandanud bakalaureusekraadi Sibeliuse Akadeemias Mari Tampere-Bezrodny viiuliklassis ja jätkab samas kõrgkoolis magistriõpinguid prof. Réka Szilvay viiuliklassis. Ta on end täiendanud vahetusõpilasena Lõuna-California Ülikoolis (Thornton School of Music) Los Angeleses prof. Pamela Franki viiuliklassis ja arvukates meistriklassides. Viiuliõpinguid alustas ta Tiiu Peäske juures ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis, kus tema õpetajateks olid Ivi Tivik ja Mari Tampere-Bezrodny.
Solistina ja erinevates kammerkoosseisudes on ta esinenud Venemaal, Taanis, Rootsis, Soomes, Ameerika Ühendriikides, Saksamaal ja Ukrainas. Ta on solistina esinenud ERSO, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestri, Sibeliuse Akadeemia sümfooniaorkestri, Haapsalu Kammerorkestri, Uue Tänava Orkestri, VHK keelpilliorkestri ja Kiievi Solistide ees. ning teinud koostööd dirigentidega nagu Paul Mägi, Jüri Alperten, Mikk Murdvee, Arvo Volmer, Atso Almila jt. Eelmisel aastal oli ta koos dirigent Kaspar Männi ja Pärnu Linnaorkestriga Rasmus Puuri Viiulikontserdi esiettekandja.
Hooajal 2015/2016 mängis Linda praktikandina Kanada Rahvusliku Kunstide Keskuse (National Arts Center) orkestris. Olles aastatel 2016-2019 töötanud Vanemuise Sümfooniaorkestri kontsertmeistrina, pühendub ta käesoleval ajal peamiselt soolo- ja kammermuusikaesinemistele. 2017 aastal ilmus Linda luuleraamat/CD, kus kõlavad teosed sooloviiulile ning muusika vahele loeb Linda poolt kirjutatud luuletusi Harriet Toompere.
Linda mängib aastal 2019 Londonis valminud Andreas Hudelmayeri viiulil.

Liis Jürgens (Viira) on helilooja, harfimängija ja improvisaator. Ta on õppinud klassikalist interpretatsiooni harfil Eda Peäske; heliloomingut Mati Kuulbergi, Alo Põldmäe ja Helena Tulve; improvisatsiooni Taavi Kerikmäe ja Anto Petti ning elektroakustilist muusikat Margo Kõlari juhendamisel.
Liisi tegevus harfimängijana on laiahaardeline, ulatudes soolokontsertidest ja improvisatsioonilisest tegevusest kuni orkestrimänguni. Ta töötanud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris (2007–2017) ning teinud koostööd pea kõigi eesti orkestritega, samuti on ta osalenud mitmete rahvusvaheliste orkestrite töös. Kammermuusikuna on ta teinud kaasa erinevates klassikalise, jazz- ja improvisatoorse muusika projektides. Ta on ansambli Una Corda (harf, kannel ja klavessiin) asutajaliige.
Tema heliloomingut iseloomustab figuratiivne mõtlemine ning liikuva pildi “tõlkimine” helisse. Tema helilooming hõlmab teosteid väga erinevatele koosseisudele alates sooloinstrumendist, häälest ja elektroakustikast kuni koori ja sümfooniaorkestrini. Lisaks Eestile on tema teoseid kantud ette Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Taanis, Itaalias ja Austrias.
Kaht oma teost esitab Liis ka Tallinna Keelpillifestivalil.

Triinu Piirsalu alustas viiuliõpinguid 7-aastaselt Tallinna muusikakoolis Katrin Talmari juhendamisel. 2014 -2019 õppis ta Tallinna muusikakeskkoolis Tiiu Peäske viiuliklassis. Alates sügisest 2019 õpib ta Sibeliuse Akadeemias Reka Szilvay viiuliklass is. Ta on osalenud mitmetes meistriklassides, näiteks Järvi Akadeemia, Astona Summer Music Academy, Allegro Vivo Summer Academy jt.
Ta on võitnud preemiaid mitmetel konkurssidel, näiteks III preemia ja Tallinna Filharmoonia eripreemia Eesti Keelpillimängijate Konkursil (2020), II preemia telekonkursil Klassikatähed (2020), II preemia Riias toimunud rahvusvahelise August Dombrovski nimelisel keelpillikonkursil (2017), II preemia Stockholmi rahvusvahelisel noorte muusikute konkursil (2014) ja mitmetel teistel konkurssidel.
Triinu on solistina esinenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Virumaa Kammerorkestri, Hiiumaa Kammerorkestri ja Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri ees. Tema viimaste olulisemate ülesastumiste hulka kuuluvad näiteks Jean Sibeliuse, Felix Mendelssohni ja Max Bruchi viiulikontsertide esitused.
Järgneva kahe hooaja jooksul on Triinut võimalik kuulda soleerimas Tallinna Kammerorkestri ees. Samuti esineb ta käesoleval aastal Eesti Kontserdi sarjas „Klassikatähed“.
Triinu Piirsalu mängib Jean-Baptiste Vuillaume’i viiulil (1846), mille on talle kasutamiseks andnud Sibeliuse Akadeemia.

Mitmekülgne muusik Andres Kaljuste on Eesti publikule tuttav nii dirigendi-, viiuli-, kui ka vioolamängija rollis.
Solistina on ta esinenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Verona Filharmoonia orkestri, Tallinna Kammerorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri ja orkestri Belgrade Strings ees; 2010. a. tegi ta debüüdi Berliini Konzerthausis Capella Academica saatel, esitades J. Brahmsi viiulikontserdi D-duur op. 77. Orkestrandina on ta kaasa löönud sellistes Euroopa tipporkestrites nagu Berliini Raadio Orkester, Philharmonia Orchestra, The Royal Philharmonic Orchestra ja Helsingi Filharmoonikud. Dirigendina on ta seisnud Helsingi ja Tampere Filharmoonia orkestrite, Odense Sümfooniaorkestri, Lahti Sinfonia, Aarhusi Sümfoonikute, Tallinna Kammerorkesteri jt. orkestrite ees.
Käesoleval hooajal debüteerib ta Aalborgi Sümfooniaorkestri ees, kodumaal näeb teda juhatamas Eesti Muusikapäevade avakontserti Tallinna Kammerorkestriga ning festivalil KRATT. Samuti esineb ta regulaarselt vioolamängijana festivalidel Eestis ja välismaal, näiteks on ta viimastel aastatel üles astunud Tallinna ja Helsingi kammermuusikafestivalidel. Andres salvestanud erinevates kammerkoosseisudes plaadifirmadele Signum ja Navona.
Kaljuste muusikutee ja instrumendiõpingud said alguse Aino Riikjärve viiuliklassis Tallinna Muusikakeskkoolis. Hiljem järgnesid õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis ja Hanns Eisleri nimelises Muusikakõrgkoolis Berliinis. Tema juhendajateks on olnud Urmas Vulp, Nina Balabina, Oleg Balabine ja prof. Ulf Wallin. Orkestridirigeerimise magistrikraadi omandas ta Sibeliuse Akadeemias Atso Almila ja Hannu Lintu klassis.
Kaljuste on olnud tegev ka õppejõuna Stockholmi Lilla Akademienis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.








